Fast Fashion

Čoraz častejšie sa v našich obchodoch predáva oblečenie, ktoré je veľmi nekvalitné, ale lacné. Často krát, si myslíme, že zato môžu výrobcovia. Je to, ale naozaj tak?

Výrobcovia v skutočnosti iba plnenia požiadavku dopytu. Čiže, vyrábajú oblečenie rýchlo, a čo najlacnejšie. Veď každý z nás chce kúpiť oblečenie za čo najmenšú sumu. Nezaujíma nás to, že oblečenie, ktoré sme si kúpili je nekvalitné. Veľa krát už po jednom praní je možné vidieť značnú stratu farby, alebo poškodenie materiálu. Môžeme si zato sami. Ak by sme investovali do oblečenia, ktoré je síce trochu drahšie, ale kvalitnejšie, mohli by sme dokonca ušetriť. To jedno drahšie tričko nám môže vydržať značne dlhšie ako 5 nekvalitných výrobkov.

Zatiaľ sme tu rozobratruecost_filmstill_09li najmä otázku peňazí a čiastočne aj kvality. Kvalita by mala byť pri kupovaní našou prioritou. S kvalitou je spojený materiál. Nie je dôležité len to ako sa daný materíal nosí, perie a pod., oveľa dôležitejšie je, ako sa vyrába. Neuvedomujeme si, že pri výrobe nniektorých materiálov, sa do ovzdušia dostávajú nebezpečné zložky. Ničíme si tak prírodu, ale čo je dôležiejšie, ničíme aj seba. Veľa ľudí už zomrela pri výrobe lacného oblečenia, keďže sa nadýchaly rôznych výparov, alebo zomreli kvôli nebezpečne používaným strojom. Lacná pracovná sila sa využíva najmä v Afrike, Ázií a Južnej Amerike. Často títo ľudia nemajú na vlastné oblečenie.

Stojí nám ,,Fast Fashion“ za zničenie toľkých ľudských životov? Vážne neexistuje nič lepšie? A čo takto prestať kupovať oblečenie pomaly každý deň, ale iba raz za mesiac, raz za dva týždne? To už nechám na Vás.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s