The True Cost

Dokument The True Cost nám ponúka možnosť sa zamyslieť. Ak si tento dokument pozrieme druhý krát uvedomíme si, že to čo sme videli je naozaj pravda. Niekto musí ťažko pracovať na moju pohodlnosť.

Ak sa pozrieme na dnešný svet uvedomíme si, že sa veľmi ponáhľame. Či už je to v práci, doma s kamarátmi. Presne takto isto je to aj s naším oblečením. Všetci chceme byť ,,in’’. Keď sa pozrieme na množstvo nákupných stredísk v Bratislave tak si povieme, že je fajn ak si môžem vyberať. A však druhá strana mince je, že práve tieto nákupné centra sa snažia zarábať najmä na oblečení. Množstvo z týchto centier je preplnených práve ľudmi, ktorí chcú žiť v dnešnom trende.

Na druhej strane ak sa pozrieme na tých, ktorí ich varábajú všimneme si jeden veľký rozdiel a tým je hodnota. Výrobcovia to berú ako prácu v ktorej musia pracovať aby sa uživili a naopak kupujúci to berie ako bonus pre niektorých relax. Pracovanie v ťažkých pracovných podmienkach nie je pre nikoho príjemné, ale nakupovanie aj z pohodlia domova sa každému páči. Ľudia umierajú z vyčerpania a iný sa radujú z novej bundy alebo trička.

Keď nebudú existovať ľudia ako oni ( producenti ) nebudeme môc existovať ani my ( konzumenti ) a však platí to aj opačne. Ak nebude záujem o nakupovanie ľuda stratia prácu čo môže mať za následok porovnateľné zlo. Nemyslím si, že v dnešnej dobe ľudia berú do úvahy aj takúto možnosť. Neviem vhodné riešenie no myslím si, že by bolo dobré sa touto problematikou zaoberať.

Ja osobne veľmi nerád nakupujem, ale nemyslím si, že je to spojené s týmto problémom a však dúfam, že po tomto dokumente si lepšie premyslím ako mi záleží na tom byť ,,in’’.

Martin Zedníček

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s