FastFashion

 

Fastfashion, termín, ktorý sme už niekde počuli ale nikdy sme mu neprikladali dôraz. Čo to je fastfashion? V preklade to znamená rýchla móda. Predajcovia handier obmieňajú sortiment v obchodoch podľa túžby zákazníka. Tak konzumný svet. Ľudia chcú stále viac a viac. Nie, nejdem ich odsudzovať lebo sama som taká. Nebudem odsudzovať ľudí, zato, že túžia po handrách.  Milujem nakupovať. Hoci mám plnú skriňu šatstva, stále nie som spokojná. Mohlo by byť toho predsa viac, vravím si. Ale ako tento problém vyriešiť?

Možno by sme si mohli zobrať príklad od dám z Francúzska. Každá jedna Francúzska dáma má vo svojom šatníku pár kvalitných kúskov, ktoré pravidelne obmieňa. Svoje outfity dopĺňajú s krásnymi náhrdelníkmi alebo brošňami. Nie je podstatná kvantita ale kvalita. Toto riešenie pokladám za celkom fajn, hoci by bolo náročné ho nanútiť dievčatám. Sama by som s tým mala problém. Denne vidíme v médiách fashion, modelov/modelky, titulné strany fashion magazínov, ktoré sú plné rôznych tipov a trikov, pre nás – nositeľov šatstva. Ako sa tomu vyhnúť? Nemyslím si, že je to možné. Každý z nás by mal začať od seba. Mali by sme si uvedomiť, že handry budú vždy len handry. Mali by sme sa sústrediť na iné hodnoty, ktoré skutočne stoja za to.

Som nesmierne rada, že tento problém sa rieši. Najdôležitejšie je začať. My ľudia predsa musíme držať spolu. Podporiť sa navzájom. Koľko ľudí ešte bude musieť prísť o život kvôli tomu, aby sme MY mali plné skrine šatstva? Musíme sa zobudiť a pracovať na svojich charakteroch a nie len na výzore. Ako rodičia vychovávajú svoje deti, keď už v škôlke riešia akú značku oblečenia kto má a ako kto vyzerá. Je to náramne smutné. Čo z takých detí vyrastie?

Myslím si, že dnešným ľuďom chýba pokora. Vďačnosť. Neuvedomujeme si čo všetko máme kým o to neprídeme. Čo je náramne smutné. Nevážime si rodinu okolo seba, pitnú vodu a všetky možné privilégia, ktoré berieme ako samozrejmosť. Najdôležitejšou vecou je uvedomiť si, že na svete sú omnoho väčšie dary ako nejaké handry…. Síce sa vraví, že oblečenie z nás robí človeka, nie je to zas taká pravda. Láska a pokora sú najdôležitejšie.

Veronika Barboríková, 1.skupina KOMU

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s