DIABOL (NE)NOSÍ PRADU #FASTFASHION

Svet plný reflektorov, slávy, farieb, strihov, prehliadok, večierkov a krásnych žien. Život, respektíve ilúzia o ktorej každý z nás sníva. Byť šťastný, vyzerať, čo najlepšie a tak si získať obdiv a uznanie od okolia. Čo sa, ale skutočne skrýva za zatvorenými dverami módneho priemyslu?

Ak sa o niečom nehovorí, tak to neexistuje. Je tomu naozaj tak? Úprimne, premýšľal niekedy niekto z vás nad tým akou cestou si prejde to tričko do vašej skrine, ktoré ste kúpili vo výpredaji? Priznám sa, že ani ja nie.

Ďaleko od nás, niekoľko kilometrov od nášho domova a pohodlia, žije jedna žena. Vlastne, niekoľko stoviek tisíc žien, ktoré kedysi dávno snívali o lepšom živote. Jedna z nich túžila byť doktorkou, druhá sa zase chcela starať s láskou o svoje deti. Avšak niečo im vtom bráni – my. Kam sa podeli tieto sny? Zadupali sme ich našou chamtivosťou?

Po zhliadnutí dokumentu The True Cost (v preklade Skutočná cena) som si uvedomil, že ľudská chamtivosť nás zabije. Teda, ak už ľudskosť v nás nie je dávno mŕtva. Nerozumiem tomu, ako je možné, že v 21. storočí sa na niekoho počas toho, ako pracuje môže zrútiť budova, pričom majiteľov továrne niekoľkokrát na to upozornili.

To už tu nikoho nezaujímajú základné ľudské práva?! Nielenže si ubližujeme medzi sebou ako ľudia, tým, že sme voči sebe ľahostajní, sebeckí a ignorujeme všetko naokolo, čo sa nás netýka, ale aj planéta na ktorej žijeme melie z posledného. Dokedy si myslíme, že toto tempo bude fungovať? Je len otázkou času, kedy sa tento systém rozpadne ako domček z kariet. Preto zrušme toto novodobé otroctvo.

Nechcem sa hrať na prehnaného moralistu, pretože, povedzme si na rovinu i ja som z tých, ktorý si radi kúpia oblečenie za dobrú cenu, ale myslím si, že problém je hlbšieho charakteru. Je to ako začarovaný kruh z ktorého sa nedá dostať von. A pritom stačí iba trošku ľudskosti a skromnosti. To je to, čo ľudom v tomto svete chýba.

Treba si uvedomiť, že v živote sú dôležitejšie veci než nákupy. Preto je nesmierne dôležité vytvoriť určité pravidlá v módnom priemysle, ktoré by zaručovali lepšie pracovné podmienky a plat ľuďom, ktorí toto oblečenie šijú, pričom by sa mala začať šetriť aj naša zem, aby vznikla ako taká rovnováha. Ja len dúfam, že už nie je neskoro…

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s