Začnime od seba!

Vraj žijeme v 21. storočí. Hráme sa na vyspelých, tvárime sa, ako tento svet úžasne funguje. Vďaka nám, ľuďom! Lebo sme múdri, dokážeme si uľahčiť životy rôznymi technickými vymoženosťami, myslíme si, že sme polobohovia, lebo už dokážeme snáď všetko, na čo len pomyslíme!

No, ak má toto naozaj byť  21. storočie, potom musím povedať nie, ďakujem, tu žiť nechcem. Nechcem žiť vo svete, kde sú si ľudia navzájom ukradnutí. Kde ešte stále dokážu ľudia brať iných ako vec, ba dokonca otroka a nie ako seberovného tvora, ktorý má rovnaké právo na slušný život ako my ostatní.

A prečo sa toto všetko deje, prečo sme takí bezcitní? Na to je veľmi jednoduchá odpoveď. PENIAZE. Tie, ktoré doslova hýbu dnešným svetom. Ženieme sa za nimi hoc aj cez mŕtvoly. A o najväčších prevádzkach fast fashion to platí dvojnásobne. Záleží im len na vlastnom profite, sú závislí na peniazoch a úspechu. Nezaujíma ich, že v prvom rade trpia ich pracovníci, že trpí životné prostredie a že trpíme MY všetci. A to všetko pre pár „papierikov“ a mincí, ktoré nám síce vedia zabezpečiť pekný a možno bezstarostný život, no nedajú nám to najdôležitejšie a to najpotrebnejšie pre našu existenciu – zdravielásku.  Preto sú na mieste otázky: stojí nám to za to? Stoja za to všetky tie nevinné ľudské životy, tí chorí, utrápení a zúbožení ľudia, len preto aby sme uspokojili svoje materialistické túžby?

Každý jeden z nás by si mal položiť tieto otázky, pretože na vine sme chtiac-nechtiac všetci a ak chceme tento svet aspoň trochu zmeniť, mali by sme začať v prvom rade od seba.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s