What you know about it?

To že je fastfashion zlé je samozrejmosť a povie to 10 z 10-ich ľudí ale koľko z nich povie že si už nikdy nepôjde kúpiť oblečenie do obchodu v nákupnom centre. Je smutné ako veľké značky využívajú obyvateľov krajín tretieho sveta na to, aby im za 3 doláre na deň vyrábali oblečenie pre Európu v uzavretej fabrike plnej chemikálií.

Dokument „The True Cost“ je samozrejme true o tom ako to funguje v tomto biznise a najlepšie by bolo ho pustiť v nákupnom centre na veľkú obrazovku, rád by som si pozrel reakcie ľudí na tento dokument. Väčšina ľudí vôbec netuší aký príbeh má jeho tričko z H&M v zľave za 9.99 €. Myslím že ani ľudia pracujúci vo vyššie spomenutej značke nemajú ani šajnu o tom ako to v krajinách výroby toho kusu oblečenia je.

Dávnejšie som si na svojich nohaviciach všimol štítok „Made in Bangladesh“ a myslel som že je to lepšie, kvalitnejšie a nie je to také zverstvo ako keď si pozriem na inom kuse oblečenia štítok s nápisom „Made in China“. Po zhliadnutí tohto dokumentu som zostal smutne zaskočený ako to všetko funguje a myslím že obyčajný človek s tým nič nespraví. A taktiež si myslím že nič nespraví ani to keby nahovorím 100 ľudí z môjho okolia aby si nekupovali oblečenie značiek ako H&M, Bershka, Primark. Myslím že jediný kto môže tomuto problému pomôcť je jedine sama firma ktorá by prestala uzatvárať zmluvy cez internet s Indom ktorý vlastní továreň a zdiera tam ľudí.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s