Šaty robia človeka

Hovorí sa ,že šaty robia človeka. A bohužiaľ, dneska je to naozaj tak. Svet, v ktorom žijeme je zameraný na materialistickú stránku. Sme súdený podľa toho čo máme na sebe, na akom aute jazdíme, kde bývame. Nikto z nás nevidí, chudobu tohto sveta, lebo sme príliš zaneprázdnený riešením a závidením toho čo majú druhý.

Čo keby sme na chvíľu zastavili a začali sa zaoberať aj inými problémami, ako to že dnes zase nemám čo na seba? Nás zaujíma iba veľkosť nášho šatníka. Ale čo zaujíma ľudí, ktorí sa nám o tento šatník starajú? To, že ženám zomierajú muži na rakovinu, ktorú majú z rôznych postrekov, kvôli ktorým sa dostali do dlžôb a nemajú už peniaze na liečbu? Aké škodlivé už musia byť pre nás keď ich nosíme na tele celý deň, celý týždeň, celý život? Kupujeme si bio potraviny, kozmetiku ktorá je „prírodná“ a nieje testovaná na zvieratách ale na koži nosíme chemikálie, kvôli ktorým zomierajú ľudia. A to ni nehovorím ako si ničíme planétu rôznymi výparmi z fabrík. Ani vo sne by nás nenapadlo, že odpad z týchto fabrík sa vypúšťa do riek, pri ktorých žijú ľudia. Títo ľudia sú dokonca odkázaný si v týchto riekach prať, kúpať sa v nich a dokonca aj pijú túto vodu. Následkom toho majú rôzne kožné, tráviace problémy, na ktoré často krát aj umierajú.flickr_251646154_55e331da36_o.jpg

Naozaj sme taký slepý a kvôli pár kusom oblečenia si necháme takto zničiť planétu? Naozaj sme taký zahľadený do seba a vôbec nás nezaujímajú iný ľudia na tejto planéte? Asi by sme sa mali trošku nad sebou zamyslieť, odpovedať si na tieto otázky a pridať ruku k dielu, aby sme z tohto sveta spravili lepším a krajším miestom pre život.

 

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s