Pravda o konzume oblečenia

Ľudia sú v dnešnej dobe zvyknutý na určitý štandard. Štandard, ktorý často krát ani nie je potrebný. Tento štandard sa v posledných dekádach vyvinul až do takzvaného konzumu. Konzumu do ktorého nás tlačia médiá, reklamy, a spoločnosť ako taká.

vogue-facebookimage-3

Naozaj potrebujeme plné skrine oblečenia? Naozaj potrebujeme mať značkové veci, ktoré sú často dostupné za zbytočne vysoké ceny?

200_s
Mať oblečenie svetových značiek je síce pekné, ale zamysleli sme sa niekedy nad tým ako sa toto oblečenie vyrába? Oblečenie značiek ako ZARA, NewYorker, H&M a podobne sa vyrába v rozvojových krajinách, kde ženy a veľa krát aj deti pracujú v úbohých podmienkach za mesačný plat, ktorý by nám mladým nestačil ani na jeden večer s kamarátmi pri pive.

BuriedInClothing_0
   Konzum nás tlačí až do takej miery, že máme pocit, že bez značkových vecí budeme menej cenní alebo dokonca nešťastní. Ale naozaj to tak je? Robia nás vždy nové kúsky oblečenia naozaj šťastnými alebo je to len klam vytvorený spoločnosťou a reklamami? Samozrejme, často sa stáva, že ľudia nakupujú veľa oblečenia pre svoj vlastný pocit šťastia, alebo sa snažia napodobniť celebrity  a dohnať množstvo ošatenia aké majú oni.
anigif_enhanced-buzz-29091-1375450298-5

2e0317fb0
Preto vyzývam nielen seba ale aj vás aby sme sa na chvíľku pozastavili. Uvedomili si ako spoločnosť ťaží z toho, že v rozvojových krajinách môžu zohnať pracovnú silu za ,,drobné“ len aby sme mi mohli mať každý týždeň nové oblečenie.

lead_2

Podľa vás je to v poriadku? Podľa mňa nie. Zamyslime sa a chcime zmenu!

Lukáš Patrik, 06 KOMU

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s