„Peniaze znamenajú moc. A moc znamená možnosť niekoho ovládať. A po tom predsa v kútiku duše túži každý, nie?“

„Peniaze znamenajú moc. A moc znamená možnosť niekoho ovládať. A po tom predsa v kútiku duše túži každý, nie?“

 

Mať peniaze znamená mať moc? Na túto otázku ja sama s hrdosťou môžem odpovedať, že nie. Ale veľa podnikateľov, by so mnou nesúhlasilo a dokázali by na mojej odpovedi nájsť veľa protikladov. V rebríčku hodnôt každého človeka by peniaze nikdy nemali zastávať prvú priečku, pretože peniaze nie sú nenahraditeľné. Taktiež by peniaze v našom živote nemali zastávať väčšiu hodnotu ako je ľudský život.

Fast fashion. Problematika, ktorá niektorým ľuďom dokázala otvoriť oči a pomohla im uvedomiť si, že známy výrok: „Šaty robia človeka.“ v našom živote už nemusí zohrávať tak dôležitú rolu. Naopak, sú medzi nami aj takí ľudia, ktorí si fakt o procese výroby nášho oblečenia, nechcú pripustiť. Niektorí takíto ľudia veľakrát opovrhujú ľuďmi, ktorí nekráčajú ruka v ruke s módou a neriadia sa novými trendami, oni sami totižto vlastnia každú módnu vychytávku. Ja sama neodsudzujem ani jeden typ takýchto ľudí, ale taktiež netvrdím, že sa nenechám novinkami v módnom priemysle zlákať. Každý si kúpi to, čo sa mu páči, v množstve ako sám uzná za vhodné, a za peniaze, ktorých sa je ochotný vzdať.  Avšak je potrebné si uvedomiť, že samotní spotrebitelia, nezohrávajú tak veľkú úlohu v tomto probléme, ako samotní podnikatelia, ktorí vlastnia podniky na výrobu oblečenia. Oni stanovujú podmienky zamestnancom, ktorí na úkor našich obsahov v šatníku, trpia. Oni sú tí, ktorí často dokážu hodnotu peniaz vyzdvihnúť nad hodnotu ľudského života. Môj názor je, že odsudzovať spotrebiteľov nie je v tejto problematika  vhodné. Pretože my za to nemôžeme, že spoločenstvo pár ľudí, si dokázalo dovoliť plytvať ľudskými životmi. Na nás je len vážiť si oblečenie, ktoré máme a svojimi názormi pomôcť zamestnancom v takýchto podnikoch, aby sa im zlepšili podmienky pri práci, aby pracovali v bezpečí a v príjemnom prostredí. Nesmieme zatvárať oči pred skutočnosťou, musíme si uvedomiť, že peniaze nie sú všetko.

Chceš byť ty sám podnikateľom? Tak je potrebné brať na vedomie, že spokojnosť tvojich zamestnancov znamená spokojnosť tvojich zákazníkov.

 

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s