oni-ja-MY

Obliekam si tričko, ktoré je na pohľad jednoduché a na dotyk príjemné. Neskôr sa pozerám na lístok. Hm bavlna a len za pár € len somár by nekúpil takéto tričko. Pohľad mi padol na miesto výroby a hneď som si rozmyslela či si to tričko vezmem.

Môžeme si hovoriť, že po pozretí tohto dokumentu prestanem nakupovať v tom a v tom obchode. Ale pomôže to? Ani veľmi nie. Maximálne sa nebudem cítiť mizerne, že si kupujem oblečenie, ktoré je vyrobené doslova ľudskou krvou. Ale tam to nekončí. Ako jednotlivec sa môžeme každý postaviť proti systému ale nedosiahneme veľa ak sa v ňom nevyznáme alebo nemáme kontakty.

Ľudí ovláda strach. Preto chcú vlastniť a chcú toho vlastniť čo najviac.  Aby mohli „vládnuť“ nad tými čo by im mohli „ublížiť“. Ovládať a pri probléme nezanechať žiadnu stopu. Aj keď všetci vedia, kto tento systém ovláda. Ale nemajú možnosť sa mu postaviť pomocou zákona aby si mohli vybojovať práva na lepší život.

Ako sa vyjadril vo filme ekonóm na to aby sa zmenili podmienky a tak isto aby ľudia mohli žiť konečne ako ľudia sa musí zmeniť celý systém. Nebáť sa postaviť tým, ktorí vládnu nad nimi ale aj nad nami. A nebáť sa hlavne obetovať. Aj keď napriek všetkému títo ľudia obetujú nielen svoje zdravie, život ale hlavne život svojich detí.

My si žijeme ako v „bavlnke“. Máme to čo chceme robíme si čo chceme. Napriek všetkému nemáme dosť a potrebujeme stále niečo nové a nové aby sme sa nenudili a mali o čom „rozprávať“. Tento „bavlnový život“ nie je skutočný ale ovládaní vyššími mocnosťami a tí spúšťajú, pre nich záchranné laná, my si naivne myslíme že to je to najlepšie a chytáme sa ich.

Sme „chránení“ systémom, ktorý nás len nasmerúvava tam kde chce on a nie tam kde chceme ísť my. Nie je len to o FastFasion ale celkovom myslení ľudí ktorý sa nechávajú zlákať na niečo nové. Sme zaslepení a nevidíme, že sa neriadime vlastnou hlavou alebo srdcom.

My, čo si kupujeme tieto, na pohľad krásne veci, padneme ako jedny z prvých. Prečo? Jednoducho povedané sme tak presýtený a zaujatý týmito vecami, že keď nás vytrhnú z tohto matrixu tak len málo z nás dokáže prežiť.

Na to aby oni mohli prežiť sa musí taktiež meniť ich systém a zákony. A musia na to prísť aj oni, že nielen tento systém čo ovláda nás ale ten ich je zlý (čo je všetkým jasné). Nezamerať sa na jednu vec alebo poprípade na viacero ale na celkový zdroj. Aj keď nie je to samozrejme jednoduché.

Nepatrím osobne medzi shopaholicky a po zhliadnutí tohto filmu som aj za to rada. Napriek tomu stále neviem čo je dobré. Môj hlas nemá silu. Ale treba sa spojiť nájsť nášho vodcu a bojovať napriek tomuto celosvetovému prehnitému systému. Ľudia upozornia na seba buď keď niečo spravia zlé alebo sa spoločne postavia proti systému. A toto potrebujeme aj my ale najprv sa musíme odpútať od pozlátok života.

Odkladám tričko späť a vychádzam z obchodu. Môj pohľad ale padol na dievčatá, ktoré sa bavia na tom, že nakupujú to čo chcú a hlavne, ako som započula, na párty kde budú mať vec čo si oblečú len raz. Tak ako „všetci“ ostatný…

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s