Módne obžerstvo

Žijeme v dobe kedy chce človek stále viac a viac – je nenásytný. Vo veľkom sa hlavne na sociálnych sieťach propaguje „byť cool“ alebo mať originálny „image“ a preto chceme vo svojom šatníku mať čoraz viac a viac no neuvedomujeme si ako zbytočne plytváme a škodíme hlavne sebe.
Myslím si, že ľudia prikladajú veľkú váhu heslu „šaty robia človeka“ a tak všetky naše hodnoty idú do úzadia a snažíme sa zaujať hlavne výzorom, pretože druhý si všimne len ako vyzeráš a keď sa mu tvoj výzor nepáči nezaujíma ho aký si človek. Z histórie vieme, že sa spoločnosť delila na dve vrstvy na bohatých a tých chudobných, všetci v súčasnosti tvrdia, že to tak nie je, že sme si všetci rovní ale je to pravý opak je to ešte horšie ako v minulosti len ku nám sa tieto informácie bohužiaľ nedostávajú tak ako by mali. Aký je medzi nami ľuďmi rozdiel ? Veď predsa tí chudobní ľudia, ktorý sú zamestnaní v módnom priemysle majú rovnaké práva ako my čo to oblečenie nosíme. Systém fungovania spoločnosti je úplne rozvrátený. Ľudia z tretích krajín nám dodávajú bavlnu ktorú oni svojimi vlastnými rukami vypestovali, posielajú to nám na výrobu oblečenia a im sa to potom naspäť vráti ako charita ? Je to naozaj nespravodlivé až kruté. Oni sú ľudia, z ktorých by si každý jeden z nás mal brať príklad pretože im stačí k životu len voda a jedlo a sú šťastní, tešia sa z maličkostí, naopak nám vo vyspelejších krajinách nestačia peniaze, oblečenie či komfort, nevieme sa tešiť z toho čo nám život ponúka.

Problém fast fashion je obrovským problémom, o ktorom som sama doposiaľ nevedela a uvedomujem si vážnosť tohto problému a tak by sme sa naozaj mali zamyslieť, či chceme nosiť oblečenie na ktoré niekto pracuje do vysilenia za minimálnu mzdu, či dokonca príde o svoj život. Mali by sme sa naozaj zamyslieť, či naozaj potrebujeme mať stále viac a viac, nakupovať oblečenie bez rozmýšľania a začať od seba.

 

 

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s