Móda v našom živote

The true cost

Po vzhliadnutí filmu som dospela k názoru, ktorý s filmom čiastočne súhlasí a čiastočne nie. Na začiatok by som chcela povedať, že ľudí v továrniach mi je samozrejme ľúto, mali by mať určite lepšie podmienky pri svojej práci, ale keď sa na to pozrieme z druhej strany, čo by robili, ak by títo výrobcovia nič nevyrábali? Nemajú na výber, keďže sa narodili v tej oblasti. To, čo sa stalo, že spadla budova je hrozné, je zaujímavé ako naše média prezentujú len to, čo chcú, ale realitu vo svete nie. Hlavne, že sa u Janka farmára narodili malé teliatka.

Život na Slovensku

Ak sa na to pozrieme z hľadiska nás, ľudí, čo žijú na Slovensku, tiež si nemáme z čoho vyberať. Predsa človek, ktorý zarobí približne sumu 400 eur mesačne nemá na výber, či si kúpi drahý slovenský výrobok (o tom by sa dalo tiež polemizovať, keďže slovenskí výrobcovia sa postupne vytratili z tohto priemyslu), alebo či siahne po nejakom oblečení zo sietí H&M a podobne. Pamätám si, keď som bola ešte malá, u nás v meste bola jedna firma, ktorá šila nonstop od rána do noci kvalitné slovenské šaty a dnes, keď sa okolo budovy večer prejdem vidím len tmu.

Materializmus v dnešnom svete

Niekedy, keď sa pozriem okolo seba, mám pocit, že dnešný svet je už len o materializme, o tom ako vyzeráme a o tom koľko toho vlastníme. Samozrejme, šaty robia človeka, ale nepotrebujeme mať doma toľko, koľko poniektorí máme. Veľa z nás si ráno povie, “bože, čo si dnes oblečiem” alebo “nemám čo na seba” a pri tom je toho v skrini viac než dosť. Poznám ľudí, ktorí si kupujú veci, len preto aby zaujali, odfotili si na instagram a pochválili sa pred kamarátmi, alebo si dokázali, že sú niečo viac, lebo nosia na hrudi značku. No to nie je správna cesta.

Napokon si myslím, že väčšina ľudí, čo si pozrela tento film si aj napriek tomu z týchto fast fashion reťazcov niečo kúpi.

hqdefault

 

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s