Handry, handry, handry

Fast fashion
Handry, handry, handry. Povie si niekto, kto si neváži veci . No každá vec má svoju cenu. A žiaľ v 21. storočí má cenu aj človek. Človek ako výrobný stroj, človek ako mechanizmus. No ale, kam sme sa to dostali ?
V každom z nás drieme kúsok niečoho, čomu hovoríme dobro. Sem tam sa zamyslíme nad vecami a chceme aby boli morálne správne. Aby všetko okolo naś bolo spravodlivé. No druhá časť nášho ja s klapkami na očiach vyberá nove šaty či tričko a absolútne sa nezamýšľa, nad tým, odkiaľ tento kus oblečenai prišiel a čo má za sebou. Každá vec v živote prejde pomedzi prsty nejednému človeku, no málokedy sa zamyslíme, nad životnou cestou daného produktu. Má to čo mám v ruke skutočne takú cenu, aká je napísaná na štítku ? Človek sa nezamýšľa a ani sa nechce zamýsľať nad vecami okolo seba, pretože nemá chuť a čas.
Fast fashion je fenomén, vo svete pomerne známy. Všetci vieme ako to funguje, no nevieme zakročiť. Nevieme a nechceme, pretože si myslíme, že sa nás to netýka. No skúsme si len predstaviť, že na konci tohto ” fast fashion reťazca” by sme boli my. Že zrovna ty by si bol ten, čo za dolár na 3 dni šije nohavice, ktoré si niekto na opačnom konci sveta dá na nohy a zaplatí za ne cenu, ktorá vôbec neodpovedá výrobným nákaldom. Ako by sme teraz pristupovali k vecia a k ich hodnote ? Vážili by sme si produkty, ktoré kupujeme viac ? Ja osobne si myslím , že áno.
Fats fashion sa nás všetkých týka, preto verím, že v budúcnosti bude práca ľudí robiacich vo fabrikách ocenená lepšie. Verím v to že ľudia budú bojovať za ľudské práva a za lepší život pre ľudí, ktorí ťažko drú za náš komfort.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s