FastFashion

Stop the fast fashion veta, ktorá pre jedného človeka prakticky reálna, no pre mnohých z nás nie. Každí má občas potrebu si niečo pekné kúpiť, pravdaže za čo najnižšie ceny. Preto preferujeme nakupovanie v lacných ale presto značkových obchodoch kde tovar dobrej kvality kupime za dobrú cenu.

Myslím si, že ľudia to trošku občas preháňajú, keď obrovké masy ľudí sa pretláčajú, habú veštko čo vidia, vznikajú nepriemné situácie keď ludia do seba strkajú a neraz si aj ublížia.

Málo kto vie odkiaľ všetok textil dovážajú alebo v akých podmienkach pracujú niektorí ľudia. Podľa môjho názoru pracujú v nehumánnych podmienkach. V dokumente ste mohli vidieť, že pracujú v starých budovách ani nie za minimálnu mzdu. Častokrát sú nútení pracovať, a aj takýto prístup malo za dôsledok veľké katastrofy, štrajky a protesty pri ktorých zomrelo veľa ľudí.

Všetko toto je na zamyslenie. Kupovali by sme lacné veci keby sme vedeli ako sa zaobchádza s ľuďmi ktorí ho výrábajú? Ako by sme mohli pomôť týmto ľuďom?

Môj názor na to všetko je že sa mi to nepáči. Všetko to využívanie ľudí na prácu v hrozných podmienkach a my si len veselo nabehneme do obchodu a ľahko si nakúpime. Jasné že to všetko bude pokračovať ďaľších pár rokov a nám to bude fuk, život ide ďaľej.

Fast-Fashion-ft
Women cut up jumpers, jackets and coats using traditional vegetable cutters. Garment labels advertising expensive brand names and global origins are discarded as worthless information.

BuriedInClothing_0

 

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s