FASTFASHION – honba za MOCOU!

Po vzhliadnutí filmu mnou lomcovali neopísateľné pocity. Ako je možné, že ľudia dopustia takéto niečo? Ako je možné, že niektorým ľuďom je to jedno a iný pred tým zatvárajú oči? Kto môže za toto utrpenie ? Odpoveď je jednoduchá. ĽUDIA. Ľudia, ktorí sa ženú za peniazmi, majetkom, mocou. Ľudia, ktorým je jedno, čo bude s ostatnými, hlavne, aby oni mali to, čo chcú – MOC A PENIAZE. Nielenže toto besnenie má dopad na ľudí, ale aj na život ktorý žijeme.

Ľudia si často neuvedomujú, ako môžu byť zmanipulovaní, keď sa jedná o takzvaný biznis. Vidia v obchodoch  oblečenie za bezkonkurenčnú cenu a hneď ho musia mať. Neuvedomujú si, že takto podporujú biznis, ktorý dnes v 21.storočí hýbe svetom. Ako už bolo spomínané vo filme, veľa žien pracuje za najnižšiu možnú mzdu, len aby uživili seba a svoje rodiny. V krajinách tretieho sveta je to bežné. Ale položme si otázku: Prečo je to bežné? Prečo spoločnosti vyhľadávajú práve tieto krajiny? Pretože práve  v týchto krajinách sa porušujú základne ľudské práva a ľudia žijúci v týchto krajinách nemajú veľa na výber. Buď budú ,,otrokárčiť” aby mali nejaké peniaze, alebo zomrú od hladu. Najväčší paradox je, že títo ľudia poznajú základné ľudské hodnoty. Nesťažujú sa na život, ale žijú ho s pokorou, skromnosťou a rešpektom. A práve rešpekt by si zaslúžili aj od ich nadriadených, ktorým na ich zdraví vôbec nezáleží. Nezáleží im na tom, že každodenne zomierajú ich ľudia vo fabrikách, lebo im nezabezpečili vhodné podmienky, nezáleží im na tom, že práve ľudia, čo tam pracujú, sú tí najdôležitejší, lebo kvôli nim majú tí takzvaní ,,biznismeni” toľko peňazí. Profitujú z úbohých ľudí, ktorí sa len snažia zabezpečiť svoje rodiny. A ja sa pýtam: Je to vôbec spravodlivé?! Možno si poviete, že nič na tomto svete nie je spravodlivé, ale skúsme sa vcítiť do ich kože. Vieme si vôbec predstaviť takto pracovať? Nemať čo jesť? Žiť v nevhodných a nehygienických podmienkach? Ja si myslím, že nevieme. Pretože sme zvyknutí žiť v krajine, kde máme svoje základné ľudské práva. Ale oni ich nemajú. Preto musia takto žiť.

Myslím si, že tento dokument by mal vidieť každý človek, ktorému aspoň trochu záleží na ľuďoch. Pretože ak s tým nič nespravíme, ľudia z týchto krajín budú trpieť naďalej.

01

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s