FastFashion

O tom, ako je ľudstvo hlúpe, sebecké a chamtivé sa človek presviedča každým dňom. Na samotnom začiatku sme dostali krásny dar v podobe nedotknutej Zeme. Mali sme možnosť objavovať a skúmať čo všetko nám ponúka, až sme sa dostali do bodu, kedy sme to začali zneužívať a šli sme proti zákonom prírody, a tým vlastne aj sami proti sebe.

Samotný dokumentárny film The True Cost len potvrdzuje to, čo spomínam v úvodnej vete. Sme chamtiví, pretože chceme získať za čo namjmenej výdavkov, čo najviac zisku. Sme sebeckí, pretože nehľadíme na to, že niekto riskuje denno-denne svoj život v starej polorozpadnutej budove, veď predsa musíme niekde ubrať, aby nám ostalo čo najviac peňazí “do vrecka”. A nestačí nám, že uberáme maximum na lacnej pracovnej sile. A áno, sme aj hlúpi. Je pravda, že po dopozeraní dokumentárneho filmu o skutočnej cene ostaneme rozhorčení a plný odhodlania … ale to opadne. Neprejde ani týždeň a väčšina z nás sa ocitne v nákupnom cente obhliadajúc si novú kolekciu, skúšajúc si oblečenie v skúšobnej kabíke, a možno vtedy si smutne povzdychneme, že aké je smutné a nespravodlivé, za akých podmienok to bolo vyrobenné. Potom sa pozrieme na cenu, ak je priateľná, berieme. Zabúdame.
A zabúdame aj na skutočnú hodnotu tohto tovaru, pretože v niektorých prípadoch ide aj o cenu života.

Prihlasovacie heslo nám napovedá, že máme začať od seba. A tak sa zamyslime. Zvážme svoje priority. A ak sme nespokojní, konajme.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s