Fast-fashion – „Nosíme krv a pot iných!”

 

Dokumentárny fim The true cost mi otvoril oči.
Po pozretí tohto filmu mi  ani nenapadlo, že nosím na sebe “krv a pot” ľudí, ktorí sú zdieraní za minimálne peniaze, umierajú, pretože sú nakazení toxínmi, sú otrokmi veľkých spoločností, ktoré sú orientované len na zisk, tovar, ktorý je navrhnutý tak, aby sa po prvom praní rozpadol, a ktorých heslom je : Nízka cena, nízka kvalita!

Týchto mužov a ženy  neustále bojujúcich za lepší a slušnejší život pre svoje rodiny, ktorí sú za to zbití, priam zabití obdivujem, pretože aj napriek týmto trápeniam sa vždy niekoľkokrát postavia  na nohy a kráčajú ďalej s úsmevom na tvári a užívajú si život, taký aký sa im ponúka a ešte sú aj vďační za túto príležitosť , ktorá im umožňuje uživiť svoje rodiny. Ale čo iné im ostáva, keď svet na nich vôbec neberie ohľad?
Niektorí z nás si povedia : „Čo ma po nich, žijem si svoj život”, ale nezamysleli sa nad tým, čo by robili, keby  boli na ich mieste, čo by robili, keby ich deti boli využívane na detskú prácu?! Mali by sa zamyslieť nad tým ako týmto ľuďom pomôcť, aby mohli mať aj oni šťastný a spokojný život, študujúce deti  a zažívať každodenné radosti.

Každý máme právo na slušný, krásny život !

Ako sa dá bojovať proti tomuto globálnemu problému, ako zabrániť znečisťovaniu planéty hŕbami vyhodeného, použitého oblečenia, ktoré vypúšťa nečistoty do ovzdušia a zabíja všetkých nás? – toto sú otázky, ktoré by si mal každý z nás zodpovedať a snažiť sa urobiť svet lepším miestom na život všetkých ľudí.

Ja začnem tento problém od seba, začnem ho riešiť  zastavením fast- fashion tým, že budem nakupovať menej oblečenia, kupovať miestne produkty, kupovať oblečenie od nezávislých návrhárov.
My, všetci rozmýšľajme  nielen nad svojim životom, ale aj životom iných!
Premýšľajme či  danú vec potrebujeme alebo to je len výsledok obyčajného konzumu!

 

v h

 

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s