Fast Fashion biznis

Všetko je to o charaktere človeka. Vždy, keď chce niekto zmenu povie, aby sme začali od seba. V kontexte témy akou je Fast Fashion ako môžem začať od seba? Osobne si nakupujem veci, ktoré sú v prvom rade kvalitné a viem že mi vydržia dlho. Nepotrebujem si kupovať každý deň nové tričko, alebo nohavice len preto, že je to lacné. Môžem sa považovať za človeka, ktorý je nedotknutý konzumom módy? U niekoho kto nakupuje pravidelne tento “spotrebný tovar” môžu nastať dve situácie, buď si to pripustí a bude s tým niečo robiť alebo si to nepripustí a nechá sa ovládať reklamou a konzumnou spoločnosťou ďalej.

Keď som spomínal, že je to všetko o charaktere človeka mal som na mysli to, že by sa malo začať zvrchu. Je to to isté ako politika. Opýtate sa politika čo chce robiť so systémom, ktorý nefunguje a on povie, že ho chce zmeniť. Ale nič sa nezmení, pokiaľ ten človek nemá charakter. To isté platí aj pre módu. V dokumente sa spomenulo, že bohatnú len Tí, ktorí vlastnia dané značky. S tým súhlasím. No dôvod prečo bohatnú nieje len v tom, že nakupujú lacno a predajú draho. Je aj v tom, že je tu vybudovaný systém, kde je vždy niekto nadradený. Výrobca musí vyrobiť najlacnejšie, pretože je nútený od svojho zamestnávateľa a ten od svojho a takto to pokračuje až ku vlastníkovi značky. Títo ľudia sú prinútený buď násilne alebo finančnou situáciou, takže nemajú na výber a nechcú prísť o jedinú prácu, ktorá im zabezpečí aspoň niečo.

Mohli sme vidieť, že ak sa daná výrobňa, respektíve ľudia v nej pracujúci vzbúria, vláda ich jednoducho zatkne a vzburu potlačí. Ako potom majú títo ľudia bojovať za svoje ľudské práva keď im v tom bráni ich vlastná krajina? Problém je v danom systéme. Pokiaľ by majiteľ značky chcel, všetci títo ľudia by sa mohli mať lepšie. Lenže on nechce, pretože je preňho dôležitý profit. Charakter robí človeka človekom. Samozrejme to nieje len o vlastníkovi firmy, do celého systému sú zapojený aj investori a tí vidia budúcnosť len v zisku.

Planéta má svoje limity, a nemožno ju drancovať donekonečna. Ľudia si to ale uvedomia až vtedy, keď sa ich to bude priamo týkať. Najhoršie na tom všetkom je to, že ľudia budú drancovať a ťažiť z jedného miesta dovtedy, kým tam niečo bude a potom sa presunú ďalej. Rovnaký problém bol poukázaný aj v dokumente A World Unseen, kde sa preberá tá najzávažnejšia téma a to globálne otepľovanie,za ktoré môžu ropné spoločnosti. Tento dokument vznikol na základe filmu a bolo o ňom počuť, pretože o ňom hovorili osoby ktoré majú širší dosah než bežný človek. Preto je vždy dôležité, aby ten kto má tú moc niečo zmeniť k lepšiemu tak aj urobil.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s