FAST FASHION

 

Svet v dnešných časoch trápi veľa problémov zo všetkých strán ktoré nemajú svoje riešenie. Jeden z problémov je aj zdieranie ľudí vo fabrikách v krajinách tretieho sveta. Čo to je za problém? Ľudia musia v týchto krajinách pracovať za pár dolárov aby uživili svoju rodinu. Pričom veľmi dobrým príkladom je práca ľudí v textilnom priemysle v Bangladéši.

 

My Európania si nevieme ani predstaviť za akých podmienok sa tam pracuje a hlavne aký dopad to ma na ceny oblečenia v našich končinách. Je veľký rozdiel ak si kúpim tričko za 5 eur vyrobené v Bangladéši a tričko za 20 eur vyrobené v Nemecku alebo iných rozvojových krajinách. Je to naša hlúposť alebo šikovnosť sprostredkovateľov tovaru od výroby až po predaj? Určite za pracovné podmienky zodpovedá viacero faktorov ale najväčšie podiel na tom má štátne zriadenie danej krajiny. Veď štát je zodpovedný za každého občana, o jeho zdravie, bezpečnosť a životné podmienky. Ale dnes prevláda hlavne korupcia, ktorá škrtá skoro všetky túžby poctivých pracujúcich ľudí.

 

A čo svet módy? Ľudia pracujúci za almužnu musia za šijacím strojom pracovať skoro celý deň pričom modelky v ich „výtvoroch“ sa vystavujú sa nehorázne sumy. Tento problém si vôbec neuvedomujeme a berieme to za normálnu vec. Je to chyba, všetci sme z mäsa a kostí a tak by sme mali brať toho druhého za seba rovného a nie sa nad ním povyšovať.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s