Riešenia a odpovede

Civilizovaná spoločnosť. Slovné spojenie ktorým by mnohí charakterizovali dobu v ktorej žijeme. Nevadí, že nemáme čistú vodu v riekach, nevadí, že plodiny obsahujú pomaly viac pesticídov ako vitamínov, no a nevadí, že je to celé postavené na hlavu. Veď hlavne, že svieti slnko a je krásny deň. Verte či neverte, stojím za skupinou ľudí ktorí sa tešia z toho, aký je dnes krásny deň a ,že slnko stále svieti. To však neznamená, že sú mi tieto problémy ukradnuté a nesnažím sa ich riešiť. Viem a verím v to, že treba začať od seba a tiež verím v to, že každý zožne len to, čo si zasial. Ako však treba riešiť problém fastfashion?
Máme tu obrovský globálny problém, pri ktorom sa vynára veľa otázok, avšak málo odpovedí. Ako som už spomínal, je potrebné začať od seba a teda, aký následok by malo, keby sa Slovensko stalo sebestačnou krajinou vo všetkých oblastiach? Čo by sa stalo, keby sa takto zachovali všetky krajiny a vyrábali samy pre seba len to, čo samy potrebujú? Osobne si myslím, že je to jedna z možností, ktorá môže pomôcť vyriešiť problematiku fastfashion a možno aj niečoho iného.
Ak by sme sa teda stali sebestačnou krajinou, nenakupovali produkty od iných krajín ale sami si ich vyrábali, nezamestnanosť by samozrejme klesla, predaj našich výrobkov stúpol a peniaze by ostali v republike. Za bavlnu by bola skvelá alternatíva ľan, z ktorého sa niekedy dávno šilo oblečenie ktoré vydržalo podstatne dlhšie. V prípade, že by sa nevyrábalo v továrňach ale manufaktúrou, ľudia by sa svoje produkty snažili vyrábať čo najkvalitnejšie, keďže by išlo o ich meno a vyrábali by to v podstate aj pre seba a čo je v tejto úvahe najdôležitejšie, aspoň z časti by to vyriešilo problém fastfashion, keďže by z našej strany nebol dopyt a teda, by už pre nás nebolo potrebné vyrábať. Viem, že je to možno utópia ale osobne, by som sa aspoň v lokálnom rozsahu do toho pustil. Viem aj, že toto pravdepodobne nie je klasická úvaha, skôr návrhy pre NRSR, ale myslím, že v súčastnosti je dôležitejšie poskytovať odpovede, nie sa dokola pýtať otázky.

S pozdravom, Andrej Majerčík

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s