Editovanie, štruktúrovanie textu

Používajte paragrafy  

Text, ktorý nie je členitý, nie je zaujímavý na čítanie. Pri písaná článku, resp. príspevku je vhodné používať dvojité medzery medzi paragrafmi. WordPress tieto medzery automaticky rozpozná a vloží do vášho textu  <p> HTML značky.

Používajte podnadpisy

V prípade, že píšete dlhý príspevok, odporúčame text rozdeliť na viacero častí podnadpismi, malými nadpismi, ktoré uvádzajú nasledujúcu zmenu témy. V HTML verzii, podnadpisy sú označené ako h1, h2, h3, h4, a tak ďalej. Štandardne, väčšina tém vo WordPresse používa automaticky prvé dva typy podnadpisov, zriedkakedy tretí  typ.  Vy však môžete použiť napríklad aj podnadpis typu 4 – h4 a nastaviť si vlastné podnadpisy. Urobíte to tak, že v sekcii „Vizuálny editor“, ktorá funguje ako rozbaľujúce sa menu vpíšete manuálne do textového editora nasledovné:

  • <h4>Subtitle of Section</h4>.

Používajte HTML 

Vždy keď píšete nový článok WordPress automaticky pridáva na vašu stránku HTML, vy ich však nemusíte používať, pokiaľ nepotrebujete mať pod kontrolou rôzne elementy ako sú podnadpisy, nadpisy, okná, doplnkové okná. Vtedy odporúčame používať HTML.

Kontrola pravopisu

WordPress ponúka rôzne doplnky určené na kontrolu pravopisu, samozrejme netreba sa spoliehať na podobné doplnky na 100%. Niektorí profesionálni novinári požívajú textový editor s kontrolou pravopisu, iní sa spoliehajú na vlastnú znalosť gramatiky.

Uvažujte predtým ako zverejníte 

Publikovanie prostredníctvom WordPressu alebo iných blogov je súčasťou dnešného sveta. Avšak je dôležité si uvedomiť, že to, čo raz zverejníte bude videné mnohými ľuďmi, dostupné cez vyhľadávače, a teda zobrať veci späť, po tom ako ste ich zverejnili je takmer nemožné. Odporúčame chvíľku, počkať, text si znovu prečítať a keď budete pripravení zdieľať s celým svetom, jednoducho stlačte „Publikovať“.

Píšte o tom, čo vás baví

Môže to znieť ako klišé, ale pokiaľ sa budete nútiť do písania niečoho, čo vás v skutočnosti nebaví, bude to vidieť. Ak si na začiatku nie ste istý aké bude vaše zameranie v budúcnosti, vôbec sa tým netrápte. Špecifické zameranie si nájdete prirodzene časom, dôležité je začať písať. Užívajte si skúsenosť a radosť z písania toho čo naozaj máte radi.

Píšte pravidelne

Píšte tak často, ako len môžete, dôležité je ale nenechať kvantitu ovplyvniť kvalitu vašich príspevkov. Vaši čitatelia neprišli na vašu stránku, aby čítali prázdne slová, prišli si pre kvalitný obsah.

Neskrývajte svoje emócie

Akokoľvek vás to bude zvádzať, neskrývajte svoje pravé emócie. Koniec koncov emócie sú tým, o čom písanie blogu vlastne je.  Pokiaľ vám to vyhovuje, môžete zostať v anonymite, poskytne vám väčšiu voľnosť pri vyjadrovaní svojich emócií.

Povoľte vašim čitateľom komentovať

Komentáre umožňujú ľuďom zdieľať ich idey a názory. Tieto názory nemusia byť vždy správne, a preto sa nebojte takéto vyjadrenia vymazať, poprípade blokovať používateľov, ktorí sa nevedia správať. Pripravte sa na rôzne reakcie. Nezabudnite svojim čitateľom poskytnúť priestor na vyjadrenie, možnosť kontaktu s vami ako s tvorcom obsahu, ktorý ich zaujíma.

Používajte fotky, obrázky, videá

Fotky a videá osviežia vaše stránky a vaši čitatelia prostredníctvom nich jemne nahliadnu do vášho sveta. Pocítia spojenie s vašim obsahom s vami samotnými.

Ukladajte si svoje príspevky

Predtým ako zverejníte príspevok uložte si ho. Nikdy neviete, čo sa môže stať s vašim počítačom alebo internetovým pripojením. Vyhnete sa tak situáciám, ktoré by vás mohli poriadne demotivovať.

Bc. Alica Uchytilová

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s