Užívateľské prostredie

WordPress ponúka oveľa viac možností úprav než tie, ktoré sa zobrazujú pri prvom prihlásení. Sekcia nastavenia obrazovky sa nachádza pod ikonou „Moja stránka“ a ponúka na výber množstvo variácií rozmiestnenia ikon úprav, možnosti ich zobrazenia, a teda  umožňuje používateľom upraviť si stránku podľa svojich predstáv.

Sekciu Nastavení obrazovky nájdete na úplnom vrchu stránky, kde sa vám po kliknutí rozbalí list možností editovania, ktoré môžete kedykoľvek použiť. Dokonca si môžete sekciu úprav modifikovať podľa svojich potrieb a ikony, ktoré nebudete používať môžete jednoducho  odstrániť. Na uzavretie sekcie úprav kliknite opäť na ikonu “Moja stránka”. Potom, čo nastavíte sekciu úprav obrazovky, vami zvolené možnosti sa automaticky uložia a netreba ich nastavovať znova pri budúcom prihlásení.

Screenshot 2016-04-10 14.59.59

Užívateľské prostredie

Nadpis

Pre nadpis vášho príspevku môžete použiť akékoľvek frázy, slová alebo znaky. Vyvarujte sa použitiu toho istého nadpisu dvakrát, mohlo by to spôsobiť problémy pri vyhľadávaní. Pri písaní pokojne používajte všetky interpunkčné znamienka bez obmedzení. Snažte sa zadať užívateľsky priateľskú URL adresu príspevku  na vytvorenie trvalého odkazu na príspevok.

Screenshot 2016-04-10 13.14.22

Telo príspevku

Telo príspevku je priestor, kde vpíšete obsah vášho príspevku spolu s linkami, obrázkami a všetkými informáciami, ktoré chcete (napríklad zdrojovanie) zverejniť na vašej stránke. Pri komponovaní vašich príspevkov si môžete vybrať či použijete vizuálny alebo textový editor.

Tlačidlo náhľad

Umožňuje zobraziť príspevok pred oficiálnym zverejnením.

Sekcia zverejnenia

Táto sekcia obsahuje tlačidlá, ktoré kontrolujú stav vášho príspevku. Základné stavy sú „Zverejnené“, „Náhľad“ a „Koncept“. Stav zverejnený znamená, že váš príspevok bol publikovaný na vašom blogu a je viditeľný pre verejnosť. Náhľad slúži na kontrolu formátovania, ako predloha alebo editor pred zverejnením. Koncept je funkcia, ktorá vám umožňuje príspevok uložiť a ponechať si ho na stránke ako koncept bez akéhokoľvek zverejňovania.

Pokiaľ si vyberiete jeden z ponúkaných stavov zverejňovania, kliknite na „Aktualizovať“ alebo „Zverejniť“, zmeny sa automaticky uložia na vašu stránku.  Pre naplánovanie konkrétneho času a dátumu zverejnenia kliknite na pravú časť modrej ikony „Publikovať“ a zobrazí sa vám kalendár, kde si presne nastavíte vami vybraný čas.

Možnosti viditeľnosti

Viditeľnosť určuje, akým spôsobom sa zobrazuje váš príspevok verejnosti. Verejné príspevky budú viditeľné všetkými návštevníkmi stránky, príspevky s ochranou hesla sú síce publikované verejne, ale len pre užívateľov s prístupovým heslom a súkromné príspevky  sú viditeľné len pre vás (autorov a editorov stránky).

Screenshot 2016-04-10 17.34.28

Funkcia uloženia 

Umožňuje ukladať príspevky ako koncepty, ktoré nemusíte okamžite zverejniť. Pokojne sa k nim môžete kedykoľvek vrátiť. Nájdete ich v sekcii „Príspevky na blogu“- „Koncepty“-  vami hľadaný príspevok.

Kategórie

Každý príspevok si môžete zaradiť do vami vytvorenej kategórie, všeobecne platí, že blogeri v priemere využívajú 7 – 10 kategórií obsahu. Vďaka kategóriám čitateľ ľahšie nájde obsah, ktorý ho zaujíma a zároveň ho stránka odkáže na súvisiace príspevky

v tejto kategórii. Ak chcete pridať novú kategóriu, kliknite na „Pridať kategóriu“ v sekcii „Administračný panel –  Príspevky – Kategórie“.

Screenshot 2016-04-10 18.53.16

Diskusia

V sekcii komentovania si môžete vybrať z dvoch možností:

  • povoliť komentáre k tomuto príspevku;
  • nepovoliť komentáre k tomuto príspevku.

Pokiaľ povolenie komentovania nie je zaškrtnuté, nikto nemôže tento príspevok komentovať. Nastavenie nájdete v sekcii „Moja stránka – Nastavenia – Diskusia“.

Screenshot 2016-04-10 19.24.31

Príspevok chránený heslom

Pokiaľ chcete zverejniť príspevok chránený heslom, kliknite na ikonu oka vpravo hore, vyberte možnosť „Príspevok chránený heslom“ a kliknite na OK. Zadajte heslo a potvrďte.

Autor príspevku

Pokiaľ na váš blog prispieva viac užívateľov, môžete vytvoriť zoznam všetkých autorov blogu. Tento zoznam slúži aj ako istá forma ochrany autorských práv všetkých prispievateľov. Priestor pre vytvorenie zoznamu autorov nájdete v sekcii „Users tab“ úplne vpravo.

Zdroj: https://codex.wordpress.org/Writing_Posts

 

Bc. Alica Uchytilová

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s